Chléb na dobrou noc

200 g
 decoding

Dopřejte si pečivo večer a bez výčitek! Exkluzivně pro řetězec Penny jsme upekli Chléb na dobrou noc s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny a nízkým obsahem cukrů. Ocení jej zejména milovnici zdravého životního stylu a ti, kdo si rádi dají večere chutné pečivo. Chléb obsahuje lněná, slunečnicová a sezamová semínka a vydrží dlouho nadýchaný a čerstvý.

Výživové hodnoty Chleba na dobrou noc

HodnotaVe 100 g výrobku
Energie1 100 kJ / 263 kcal
Tuky12 g
z toho: nasycené mastné kyseliny1,5 g
Sacharidy6,6 g
z toho: cukry1,6 g
Vláknina11 g
Bílkoviny28 g
Sůl1,2 g

Jaká jsou specifika semínek, které obsahuje Chléb na dobrou noc?

  • Lněná semínka – díky svým vlastnostem se řadí mezi superpotraviny. jsou bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin a vitamínů skupiny B a E. Zároveň jsou zdrojem vápníku, hořčíku, železa, manganu, fosforu, draslíku, selenu nebo zinku.
  • Sezamová semínka – jsou doslova nabitá minerály a stopovými prvky. Vápník, hořčík, železo, zinek, draslík, fosfor, mangan, selen nebo měď jsou v nich jako doma.
  • Slunečnicová semínka – obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu v krvi a chrání srdce a cévy. Najdete v nich ale také další antioxidanty, vitamíny (vitamín E, vitamíny typu B) i minerální látky (hořčík, železo, vápník, fosfor).
 decoding