Byly tady už v dobách Františka Odkolka, byly tady v době zrodu nové firmy v 90. letech. Firemní prodejny pečiva se značkou Odkolek. I když byly z důvodu reorganizace firmy zrušeny, zůstali zde zákazníci, kteří si naše prodejny oblíbili.

Nyní se opět milovníci křupavého pečiva mohou těšit na návrat prodejen s čerstvým chlebem a pečivem. „Ve společnosti Odkolek s.r.o. připravujeme projekt nového konceptu vlastních prodejen s čerstvým pečivem, které by měly nést opět název Odkolek a navázat tak na naše předchozí projekty. Současní spotřebitelé podle průzkumů preferují opět malé provozovny s nejkvalitnějším zbožím a my jim je chceme nabídnout. Velmi se nám osvědčily malé firemní prodejny Odkolek u některých našich pekáren a odezva i prodejní výsledky jsou veskrze pozitivní, lidé oceňují především čerstvost, vysokou kvalitu a bohatý sortiment. To vše, ale navíc s možností posezení u dobré kávy nebo čaje v zajímavém prostředí odkazujícím na historii značky, chce nabídnout i nový připravovaný koncept, který lze vnímat i jako přirozenou podporu značky Odkolek a odkaz na starou i novodobou tradici,“ říká Petr Mlíka, marketingový ředitel United Bakeries.

Nový projekt je ve fázi přípravy a měl by přinést prodejny Odkolek do větších měst v České republice. Do třetice všeho dobrého.

Na snímcích je bývalá prodejna Odkolek v Rytířské prodejně v Praze.